Kierunkowy do Turbi 5:1 Tak właśnie Lotnik ogrywa Radosan

Lotnik Turbia - Radosan Radomyśl 5:1

Bramki dla Lotnika: Marzec 17 (k) Samołyk 56 Bełzak 58, 80 Michał Oczak 90+2

Skład Lotnika: Krawiec - Kamiński Solnica (46 Warchoł) Mączka, Serwacki (70 Suduł) - Strózik (50 Moskal) Marzec, Samołyk (85 Kuziora), Michał Oczak - Bełzak Bednarz.

Zawodnicy wchodzący na murawę

W 6 kolejsce w ramach rozgrywek Stalowowolskiej B Klasy gr II w hicie kolejki spotkały się, opromieniona trzema zwycięstwami z rzędu drużyna Lotnika i jedna z najlepszych defensyw w lidze drużyna Radosanu prowadzona przez Dariusza Czarneckiego (gracz naszej drużyny w latach 1995-2004). W tamtej kolejce Radosan zremisował ze Samtelem 1:1. Lotnik natomiast wygrał na wyjeździe z Emausem 3:1.

Walczący o piłkę wieloletni gracz Lotnika który w tym meczu jeszcze strzeli bramkę Jacek Samołyk

Mecz zaczął się dla nas szczęśliwie. Po przerwaniu akcji sam na sam w polu karnym czerwoną kartę otrzymuje gracz Radosamu a jedenastkę pewnie wykorzystał Mateusz Marzec.W 35 minucie Mateusz Bełzak minął bramkarza ale piłka trafiła w słupek. Ale jak to mówią nie wykorzystane sytuację się mszczą. W 41 minucie Radosan strzela bramke po długim rogu. Przy tej sytuacji ucierpiał Dawid Solnica który został zmieniony w przerwie przez Jana Warchoła. pod koniec pierwszej połowy Radosan mógł strzelić bramkę samobójcza.

Mateusz Marzec przed wykonaniem rzutu karnego

A potem radość z objęcia prowadzenia i z wykorzystania jedenastki

W 56 impuls do ataku o jak nalepszy wynik dał pięknym strzałem za pola karnego Jacek Samołyk (gracz naszej drużyny 1990 -1999 , 2014 do dzisiaj). Po kilku minutach odblokowuje się Mateusz Bełzak który potem powiększa swój dorobek w 80 minucie. Wynik w doliczonym czasie gry ustalił Michał Oczak po indywidualnej akcji.

Kolejna radość po zwycięstwie w pełni uzasadniona

Kibiców w Turbi cieszyniespodziewanie wysokie zwycięstwo nad Radosanem. W tym bardziej , bo wrześniu strzeliliśmy 21 bramek a tylko 6 straciliśmy. Po remisie Sanu w Zdziechowicach i porażce Zarbnia ze Zbydniowem wskakujemy na trzecie miejsce w tabeli.

Szybowiec symbol Turbi dumnie przelatuje przed boisko. Czy tak będzie z Lotnikiem? Zobaczymy.