Zaległy Artytuł: Dobry mecz na początek

Na otwarcie sezonu ligowego kibice z Turbi zastanawiali się ile zespół Lotnika przegra. Mieli do tego argumenty porażki w sparingach z Radomyślem 0:4 i 0:3 i porażka 0:5 z Żabnem. Natomiast Pilchów przyjechał najmocniejszym możliwym składzie z Krystianem Grabowskim na szpicy.

Mecz od początku jak na Regionalną Świętą Wojnę były zażarte, pełno było w tym meczu walki, ale od początku gry dominowali goście z czego wpadły dwie bramki.Już w 38 minucie z główki na 2:1 strzelił po raz pierwszy w barwach lotnika Mateusz Bełzak. Jeszcze zespół gospodarzy mógł spokojnie doprowadzić do remisu. Wynik do przerwy 2:1

W drugiej połowie rolę się odmieniły. To Lotnik dyktował warunki gry. To gospodarze byli częściej przy piłce stąd w 68 minucie karnego pewnie na bramkę zamienił kapitan Mateusz Marzec. I już był remis 2:2. I emocje w tym meczu się dopiero zaczęły. W 75 minucie Mateusz Strózik mógl strzelić odmienić losy meczu.ale nie wykorzystane sytuacje się mszą 86 minucie bramkę z wol.nego strzelił Paweł Sojecki. W końcówce Lotnik mógł jeszcze wyrónać ,lecz brakło sił i koncentracji